Karolina Osowska

Jestem certyfikowaną terapeutką czaszkowo-krzyżową. Ukończyłam kurs terapii czaszkowo-krzyżowej w Europejskim Centrum Terapii we Wrocławiu, ucząc się od takich specjalistów jak Michael Kern i Tracy Evans.

Specjalizuję się w terapii czaszkowo- krzyżowej w ujęciu biodynamicznym, co oznacza, że spotkanie terapeuty z pacjentem odbywa się w pełnej neutralności i zaufaniu do wrodzonych sił organizmu. Razem poszukujemy źródła zasobów zdrowia, które jest w nas zawsze.  Przez subtelny dotyk odpowiadamy na to, co zostało zatrzymane w ciele.

Jestem również praktykiem terapii Access Bars i ukończyłam kursy masażu.

Zajmowałam się ciałem, jeszcze zanim stało się to moją główną ścieżką i pasją.

Zarówno w życiu jak i w pracy z pacjentami koncentruję się na poszukiwaniu źródła, wykorzystując wiedzę z zakresu psychosomatyki, jak i tradycyjnych badań naukowych, które orientują się na ciele, nie zawężając perspektywy poznawczej. W relacji z pacjentem wspólnie patrzymy na proces zdrowienia wielowymiarowo. Daje to szanse odkryć nowe jakości w drodze do dobrostanu.

Jestem również mamą trójki wspaniałych dzieci, która doświadczyła depresji poporodowej, dlatego ze szczególną uwagą pracuję z mamami i ich doświadczeniami okołoporodowymi. Wiem, jak ważny jest powrót do zasobów, odpoczynek i możliwość orientacji na siebie w tym wymagającym czasie.

Terapia czaszkowo-krzyżowa zmieniła moje życie i życie mojej rodziny. Od czasu, kiedy wraz z osteopatią wkroczyła w naszą codzienność, inaczej patrzymy na ból i choroby. Stres i napięcia, które ze względu na naszą pracę i historię, kiedyś nas ograniczały, dzisiaj są wskazówką do tego, żeby się sobą zaopiekować. Z większą uważnością patrzymy również na nasze dzieci. Napięcia, które gromadzą w swoich ciałach i choroby, które przechodzą, to informacja dla nas, że potrzebują naszej obecności. Subtelny dotyk i obecność w tej terapii, bezpośrednio wpływają na nasz układ nerwowy, od którego funkcjonowania zależy nasze zdrowie i dobrostan.