Terapia wisceralna

Opis terapii

Terapia wisceralna to terapia manualna która skupia się na diagnostyce i pracy w obrębie narządów wewnętrznych jamy brzusznej, klatki piersiowej, dna miednicy. Opiera się na zrozumieniu, że narządy wewnętrzne są wzajemnie powiązane i ich właściwe funkcjonowanie ma istotny wpływ na całość organizmu. Poprzez delikatne manipulacje wokół narządów wewnętrznych forma tej terapii może wspomagać leczenie różnych dolegliwości, takich jak, zaburzenia trawienne, bolesne miesiączkowanie, wzdęcia, refluks, problemy z krążeniem. W trakcie sesji skupiamy się nie tylko na łagodzeniu objawów, ale także na identyfikowaniu źródeł problemów i eliminowaniu ich, co przyczynia się do przywrócenia harmonii wewnętrznej.

Terapia Bowena

Opis terapii

Technika Bowena to holistyczna, powięziowa terapia manualna, stworzona w latach 50-tych XX w.przez Australijczyka Thomasa Bowena.W swojej koncepcji technika opiera się na fundamentalnych zasadach fizjologii, z których najważniejsza mówi o naturalnych zdolnościach ludzkiego ciała służących do autoregulacji ustroju.

Zadaniem techniki Bowena jest przywrócenie swobody ruchu tkanek i płynów ustrojowych poprzez manualne oddziaływanie na tkankę łączną oraz pobudzenie w ten sposób potencjału samoleczniczego organizmu. Zabieg charakteryzuje się niebywałą delikatnością i nieinwazyjnością, terapeuta wykonuje sekwencje ruchów Bowena (delikatnych ruchów na ciele w ściśle określonych miejscach), przeplatanych kilkuminutowymi przerwami.

Organizm pacjenta wprowadzany jest w stan głębokiego relaksu, któremu często towarzyszy sen. Jest to najlepszy czas do zapoczątkowania procesów regeneracji i autoterapii.

Głównym celem terapii jest z reguły przywrócenie równowagi całego organizmu, a odbywa się to m.in. poprzez pozbycie się z organizmu stresu, napięć i skumulowanych, negatywnych emocji.