Sesja kinezjologiczna

Opis terapii

Kinezjologia jest metodą pracy z ciałem i energią, która łączy w sobie naukę z zakresu medycyny akademickiej z mądrością Dalekiego Wschodu. Wykorzystuje wiedzę z dziedziny biologii, psychologii, neurologii oraz naturopatii, aby jak najlepiej wspomóc organizm w powrocie do zdrowia. Według kinezjologii człowiek to istota wielowymiarowa a stan równowagi, czyli zdrowia, jest zachowany, gdy osiągamy balans w tym co fizyczne, emocjonalne i biochemiczne. Dlatego dla kinezjologów jednakowo ważna jest każda ze sfer dotyczących człowieka:

  • sfera fizyczna: kości, mięśnie, ścięgna, organy i biochemia – hormony, procesy biochemiczne zachodzące w ciele
  • sfera psychoemocjonalna: jak postrzegamy świat, jak reagujemy na sytuacje stresowe
  • sfera energetyczna: system kanałów energetycznych (meridianów), miejsca koncentracji energii w ciele (czakry).

Kinezjo oznacza ruch, logos – naukę. Ma to odniesienie do pracy mięśni, ale dotyczy również ruchu treści pokarmowej, powietrza w płucach, cyrkulacji limfy, krwi w żyłach, a nawet przepływu myśli i emocji oraz naszej energii w meridianach. Zatrzymanie ruchu na którymkolwiek z tych poziomów powoduje zastój, czyli chorobę. Głównym czynnikiem powodującym takie blokady w organizmie i wywołującym złe samopoczucie lub chorobę jest stres, który jest pojęciem bardzo szerokim. To nie tylko sytuacja zagrażająca życiu. Dziś pod pojęciem stresu, kryją się również trudne sytuacje w pracy lub domu. Natłok myśli, nadmiar wiadomości, zbyt dużo niebieskiego światła, kiepska jakość snu, przemęczenie. Mózg odbierając informację o zagrożeniu koncentruje wszystkie siły jednie na przetrwaniu, zapominając o regeneracji, immunologii czy rozrodczości.

W procesie terapii kinezjologicznej głównym narzędziem pracy jest test mięśniowy. Dzięki niemu możemy zlokalizować stres zalegający w ciele, w świadomości, a nawet podświadomości i dobrać odpowiednie techniki do pracy z nim. Następnie poprzez stymulację punktów neurolimfatycznych, neuronaczyniowych i akupunkturowych, czyli poprzez ucisk, masaż, dotyk następuje usunięcie problematycznej blokady w przepływie energii i umożliwienie tym samym powrotu do równowagi. Kinezjologia pracuje także z przyczepami mięśni, meridianami, czakrami, z dźwiękiem, kolorami, ruchem, każdorazowo pozwalając dobrać najwłaściwszą technikę do potrzeb pacjenta. Kinezjologia neuroenergetyczna dąży do przywrócenia prawidłowego przepływu energii i umożliwienia aktywacji naturalnych, wbudowanych w nas mechanizmów samouzdrawiania organizmu