W 2007 roku, weszłam na drogę holistycznej pracy z ciałem, będącego źródłem informacji o stanie wewnętrznym każdego człowieka. Napięcia, stres, traumatyczne wydarzenia, prowadzą do zredukowania, skurczenia energii, ciała emocjonalnego, zdolności cieszenia się życiem, dlatego ogromne znaczenie w procesie odzyskiwania zdrowia ma kondycja psychoemocjonalna zintegrowana poprzez ciało.
Jestem absolwentką European Shiatsu School, gdzie kończyłam kursy terapeuty Shiatsu Zen oraz Shiatsu Facelift; studiów podyplomowych z zakresu Psychodietetyki (SWPS), podstaw dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, instruktorką gimnastyki twarzy Facefitness. Ukończyłam szkolenia w zakresie naturalnej pielęgnacji skóry i włosów w CulumNATURA® Akademie, akupunktury kosmetologicznej, masażu Kobido, neurorehabilitacji twarzoczaszki AWI, terapii Access Bars.
Obecnie, jestem studentką kursu akupunktury konstytucjonalnej szkoły Shifen Michała Richtera oraz 3-letniej szkoły Biodanzy, Systemu ruchu Rolando Toro mającego na celu integrację i rozwój osobisty oraz połączenie z życiem i z jego wszystkimi formami wyrazu.
Masaż Shiatsu to połączenie japońskiej precyzji, łagodnego dotyku, osiągnięć współczesnej medycyny oraz starożytnej mądrości Wschodu. Jest to rozmowa z ciałem i emocjami, dbająca o Twój komfort, nienaruszająca granic i intymności, a jednocześnie zapewniająca głębokie wyciszenie oraz wspierająca naturalne procesy samouzdrawiania. Metoda ta oparta jest na przywróceniu właściwego przepływu energii życiowej w ciele, odblokuje i odbuduje zatkane lub zniszczone kanały energetyczne i podniesie Twoje wibracje na poziomie ciała, emocji i umysłu. Subtelny dotyk rozpieszcza ciało i ożywia ukryte w nim emocje Zabieg może być wykonywany w leżeniu lub w pozycji siedzącej. Terapeuta Shiatsu wykonuje naciągnięcia, rozciągnięcia, wygięcia, dociśnięcia swoimi kciukami, łokciami czy dłońmi.
• łagodzi objawy astmy
• pomaga w leczeniu depresji
• zmniejsza problemy ze snem
• łagodzi bóle kręgosłupa, stawów, głowy (migreny), menstruacyjne
• pobudza układ krążenia, układ limfatyczny i układy hormonalne
• reguluje aktywność autonomicznego układu nerwowego
• niweluje problemy trawienne
Masaż Shiatsu Zen dzieci i młodzieży (do 16 r.ż) obejmuje więcej delikatnego dotyku, trochę rozciągania, stymulacji, ruchów i akupresury. Długość trwania zabiegu jest krótsza niż w przypadku pracy z dorosłymi i trwa około 45 minut.
Shiatsu Zen przywraca równowagę w przepływie energii zablokowanej w ciele, co sprzyja bezpiecznemu i łagodnemu powracaniu do zdrowia.
Reguluje funkcjonowanie układu nerwowego, krwionośnego czy hormonalnego. Zmniejsza napięcie mięśni w barkach, szyi i karku.
Korzyści Shiatsu Zen dla dzieci i młodzieży:
Myślisz może czasem o tym, że Twoja twarz jest zapisem – emocji, wydarzeń? Jest swoistą taśmą filmową, odzwierciedlającą każdy detal Twojego życia? Często nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale mięśnie twarzy są jednymi z najbardziej aktywnych podczas całego dnia, w ciągu którego śmiejesz się, marszczysz brwi, czoło, zaciskasz usta czy zgrzytasz zębami, zdarza się, że dopiero przed zaśnięciem czujesz napięcie, zmęczenie i sztywność w mięśniach twarzy oraz szyi. Nagromadzony stres, napięcia, zmęczenie da się rozmiękczyć a prędko upływający czas „wymazać”.
Możesz do tego wykorzystać masaż Shiatsu Facelift.
Wykonywany przy użyciu naturalnych olejków, stymuluje odpowiednie punkty twarzy, aby poprawić i pobudzić wszystkie procesy zachodzące w Twoich komórkach i tkankach. Relaksuje, redukuje napięcia, pobudza przepływ energii w ciele, uelastycznia mięśnie twarzy i liftinguje skórę. Dzięki temu masażowi pozbędziesz się nieprzyjemnych efektów zmęczenia i napięcia zgormadzonego na poziomie komórkowym oraz poprawisz przepływ limfy i krążenie krwi.
Każdy masaż rozpoczyna się rytuałem szczotkowanie twarzy na sucho, który ma głębokie działanie relaksacyjne. Poprawia zdolności poznawcze i koncentracji. Specjalnie wyprofilowana rękojeść szczotek, zarówno do lewej jak i prawej ręki umożliwia rytmiczny, kojący masaż.
Komu zalecany jest Shiatsu Facelift?
Pierwszymi i odczuwalnymi natychmiast doznaniami są głęboki relaks, wyciszenie i odprężenie. Nasza twarz odzyskuje zdrowy koloryt, blask i witalność. Działania tego przyjemnego zabiegu można odczuć zarówno na poziomie ciała, umysłu, jak i emocji. Jest to bardzo efektywna, naturalna technika, która nie wykorzystuje żadnej mechanicznej czy chemicznej ingerencji. Bez skalpela czy innej inwazyjnej metody, pozwala wydobyć nasze naturalne piękno i cieszyć się lepszym samopoczuciem. Regularne zabiegi Shiatsu Facelift sprawią, że Twoje ciało będzie wyciszone i zrelaksowane a Twoja twarz będzie promienna i odmłodzona, znikną opuchnięcia i poprawi się jędrność skóry.
Sesja Access Bars to forma terapii polegająca na delikatnym, manualnym stymulowaniu 32 punktów (bars) znajdujących się na głowie. W trakcie terapii dochodzi do przejścia fal mózgowych z fazy Beta do Alfa oraz Theta. Odpowiedni dotyk pozwala na rozładowanie spolaryzowanego ładunku elektrycznego, zgromadzonego w mózgu. Uwolniony, „opróżniony” punkt przestaje stanowić barierę w przepływie energii. Powrót do jej swobodnego przepływu wywołuje poczucie spokoju, otwierania się nieograniczonych możliwości i życiowej przestrzenności. Zabieg jest przyjemny i głęboko relaksujący. Terapia działa głęboko, dzięki czemu zmiany są trwałe. Dzięki uruchomieniu się przepływu energii uwalniamy się m.in. z: – różnego rodzaju powodów zbyt dużego samokrytycyzmu, złości i żalu, strachu, różnych form depresji;
– określonych schematów zachowań, które pochodzą z naszego dzieciństwa,
– z pewnych przekonań, emocji, schematów myślenia uznanych za swoje, a przekazanych przez inne osoby (jak np. rodziców, nauczycieli, czy też mediów).
• kłopoty z koncentracją
• niska samoocena
• trudności w nawiązywaniu relacjach
• zaburzenia emocjonalne i psychiczne
• reguluje aktywność autonomicznego układu nerwowego
W 2009 roku szukałam metod, które mogłyby pomóc zdrowieć mojej młodszej córce i trafiłam na artykuł w którym krótko przedstawiono terapię czaszkowo-krzyżową. Pamiętam, że zatrzymałam się przy cytacie z Franklyna Sills’a – nauczyciela BTCK -„Zdrowie, nigdy nie ginie. Celem tej pracy jest uzyskanie dostępu do Zdrowia, które skupiło w sobie zaburzenie.”
To była dla mnie zmiana perspektywy. Po raz pierwszy trafiłam na metodę pracy z ciałem, która nie oddaje pierwszeństwa zaburzeniom, chorobom czy symptomom. Tu na pierwszy plan wychodzi Zdrowie i założenie, że jest Ono w nas nieustannie obecne, choć może głęboko przykryte naszymi doświadczeniami. Pamiętam ile właśnie wtedy, pojawiło się we mnie nadziei. W krótkim czasie okazało się, że terapia przynosi bardzo dobre efekty u mojej córki. Trudności ze znalezieniem dobrego specjalisty, sprawiły że w lutym 2012 rozpoczęłam pierwsze szkolenie … tak “czaszkowa” została za mną do dnia dzisiejszego.
Przez lata moje podejście ewoluowało i z pracy bardziej mechanicznej przeszło w biodynamiczną. Zdrowie to Całość, to włączanie, budowanie zasobów, wspieranie a nie siłowe popychanie procesów u klientów. Coraz częściej, w gabinecie, dostaję potwierdzenie moich przekonań: nie liczą się techniki a rzetelna obecność terapeuty.
Moje przygotowanie czaszkowo-krzyżowe: W 2012 r. skończyłam szkołę montrealską prowadzoną przez Grażynę Walasek w Warszawie. W 2018 r. zaczęłam kursy u Giorgii Milne.
W latach 2019- 2021 ukończyłam dwuletnią szkołę londyńską we Wrocławiu.
W latach 2021-2022 ukończyłam roczny kurs Intensywny Touch of Presence w Hamburgu.
Biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa patrzy na człowieka według innego paradygmatu. W tym podejściu przy pomocy delikatnego dotyku terapeuta „słucha” dłońmi i podąża za Zdrowiem, jest towarzyszem i świadkiem naturalnych procesów zdrowienia bez pośpieszania czy kierowania nimi. Subtelny, nieinwazyjny dotyk w BTCK i obecność terapeuty umożliwia ciału wejście w stan głebokiej relaksacji, pomaga uwolnić się od napięć, nadmiaru emocji, gonitwy myśli, bólu. Pozwala to stopniowo na odzyskanie sił witalnych (zasobów) i przywrócenie równowagi w układzie nerwowym. Przy odpowiednich zasobach i wsparciu, Twoje ciało będzie zmierzać w kierunku większego zdrowia w sposób dopasowany do Ciebie, taki który wpływa z Twojej Mądrości Ciała. Dlatego nie ma dwóch takich samych terapii czaszkowo-krzyżowych. Dodatkowo, z każdą sesja wzrasta świadomość ciała, czucia samego/samej siebie, poprzez uważne obserwowanie swoich odczuć i doznań w ciele możemy wpłynąć na nasza neurobiologię i lepiej radzić sobie z wyzwaniami i trudnościami w naszych codziennościach.
• uwolnienie się od napięć, nadmiaru emocji, gonitwy myśli, bólu
• stopniowo odzyskiwanie sił witalnych
• przywrócenie równowagi w układzie nerwowym
Moja przygoda z masażem rozpoczęła się 15 lat temu, gdy bliska mi osoba zachorowała na raka. Szukałem wtedy dodatkowych metod terapii i odkryłem drenaż limfatyczny, jedyną terapię manualną dopuszczoną do stosowania przy chorobach nowotworowych. Dzięki niemu udało mi się bardzo poprawić stan chorej osoby.
Po profesjonalnych kursach zacząłem masować rodzinę i znajomych, którzy twierdzili że mam ,,rękę” do masażu. Czułem jednak niedosyt wiedzy, ukończyłem więc naukę w Zespole Policealnych Szkół Medycznych w Otwocku o kierunku Technik Masażysta.
Lata praktyki oraz stałe pogłębianie wiedzy i umiejętności sprawiły, że nabrałem biegłości w czytaniu ludzkiego ciała. Staram się uważnie i nieszablonowo znaleźć najlepszą drogę do poprawy stanu zdrowia fizycznego. Codziennie widzę też jak nierozerwalnie stan naszego ciała wpływa na kondycję duszy.
Specjalizuję się w masażu fizjoterapeutycznym, prenatalnym, w manualnym drenażu limfatycznym oraz Lomi Lomi.
W mojej pracy łączę tradycyjne techniki pracy z ciałem z najnowszą wiedzą medyczną oraz indywidualnym podejściem do każdego człowieka. Czerpię ogromna satysfakcję z pomagania ludziom. Moja praca stała się pasją. Cieszy mnie każde uwolnienie od napięć i bólów masowanej osoby, każdy jej uśmiech.
Specyficzna metoda masażu polegająca na oddziaływaniu na układ chłonny poprzez usprawnienie przepływu chłonki i płynu tkankowego w celu redukcji lub usunięcia obrzęku. Stosuje się go w przypadkach obrzęków pooperacyjnych i pourazowych, stanach zapalnych, zaburzeniach przepływu limfy, chorobach reumatycznych, obrzękach ciążowych, obrzękach pochodzenia nerkowego, w obrzękach wywołanych usunięciem węzłów chłonnych przy chorobie nowotworowej, w redukcji cellulitu oraz jako zabieg estetyczny (prowadzący do pozbycia się nadmiaru płynów w organizmie).
• choroby reumatyczne
• obrzęki pochodzenia nerwowego
• obrzęki wywołane usunięciem węzłów chłonnych przy chorobie nowotworowej
• obrzęki ciążowe
• obrzęki pooperacyjne i pourazowe
• redukcja celulitu
• zaburzenia przepływu limfy
• stany zapalne
Masaż z holistycznym podejściem dla ciała i ducha. Pochodzący z wysp Polinezji, inspirowany falami oceanu obmywającymi i masującymi całe ciało od czubka głowy aż po koniuszki palców stóp. Pierwotnie zarezerwowany dla wodza plemienia, gdy miał podjąć bardzo ważną decyzję lub rozstrzygnąć spór. W naszej kulturze polecany zwłaszcza osobom zestresowanym, przebodźcowanym, chcącym na chwilę się zatrzymać . Pomaga wsłuchać się w siebie, oczyścić ciało oraz ustabilizować emocje.
• Stres
• Przebodźcowanie
• Niestabilne emocje
W czasie trwania ciąży organizm kobiety w szybkim tempie przechodzi szereg przemian. Jedną z nich jest poszerzanie objętości miednicy, co jest możliwe dzięki ruchomości stawów miednicy spotęgowanej poprzez działanie hormonów odpowiedzialnych za wzmocnienie ukrwienia tkanek miękkich i uelastycznienie więzadeł.
Masaż ten polega na rozluźnianiu grup mięśniowych napinających się podczas zmian jakie zachodzą w ciele kobiety a jednocześnie pobudzanie rozluźniających się zbyt mocno tkanek.
Masaż kobiet w ciąży wszechstronnie wpływa zarówno na ciało, jak i na psychikę kobiety. Powoduje zmniejszenie lęku, depresji poporodowej, a także uśmierzenie bólu nóg i pleców. Bardzo pozytywnie wpływa również na zmniejszenie nadmiernej aktywności płodu, liczbę przedwczesnych narodzin, a także rzadsze występowanie zbyt niskiej masy urodzeniowej dziecka.
• Depresja poporodowa
• Nadmierny lęk
• Uśmierzenie bólu nóg i pleców
• Zmniejszenie nadmiernej aktywności płodu
Masaż jest metodą pracy z ciałem , która ma na celu poprawę stanu zdrowia oraz pozbycie się wielu dolegliwości zaburzających komfort codziennego funkcjonowania. Wykonywany jest wraz ze wstępną diagnostyką u osób cierpiących na różnego rodzaju problemy związane przede wszystkim z układem ruchu oraz pomocny jest przy wielu innych schorzeniach. W masażu tym podchodzimy indywidualnie do każdego Pacjenta i jego problemów. Dzięki tego rodzaju terapii można pozbyć się wielu dolegliwości.
• Przewlekła niewydolność krążenia obwodowego
• Stany po zapaleniu płuc, opłucnej i oskrzeli
• Pourazowe i pozabiegowe blizny
• Nerwice ruchu
• Nerwobóle
• Zaparcia
Od wielu lat interesuję się naturalnymi metodami wspierającymi organizm w drodze do zdrowia. Słucham, czytam, szkolę się, doświadczam. Jestem zafascynowana organizmem człowieka, a przede wszystkim jego możliwościami do samoregulacji. Technika Bowena pojawiła się w moim życiu dość niespodziewanie – od początku czułam jej moc, widziałam jak jest skuteczna, jak dużo mogę zrobić, jak wielu osobom mogę pomóc, postanowiłam pójść tą drogą i … odkryłam swoją pasję – a ta przygoda trwa od 2018 roku. Ukończyłam szkolenie z Techniki Bowena w stopniu mistrzowskim zgodne z Międzynarodowym Programem Kształcenia Australijskiej Akademii Terapii Bowena. Jest członkiem Stowarzyszenia Bowtech Polska zrzeszającego polskich terapeutów Techniki Bowena, praktykujących w kraju i za granicą. Swoją wiedzę nieustannie pogłębiam poprzez udział w kursach z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, anatomii palpacyjnej, anatomii postawy ciała. Niedawno ukończyłam kurs stawiania baniek ogniowych. Z całego serca popieram poszukujących dla siebie i bliskich naturalnych metod leczenia. Metod uruchamiających drzemiące w organizmie siły do przywrócenia zdrowia.
Technika Bowena to holistyczna, powięziowa terapia manualna, stworzona w latach 50-tych XX w.przez Australijczyka Thomasa Bowena.W swojej koncepcji technika opiera się na fundamentalnych zasadach fizjologii, z których najważniejsza mówi o naturalnych zdolnościach ludzkiego ciała służących do autoregulacji ustroju.
Zadaniem techniki Bowena jest przywrócenie swobody ruchu tkanek i płynów ustrojowych poprzez manualne oddziaływanie na tkankę łączną oraz pobudzenie w ten sposób potencjału samoleczniczego organizmu. Zabieg charakteryzuje się niebywałą delikatnością i nieinwazyjnością, terapeuta wykonuje sekwencje ruchów Bowena (delikatnych ruchów na ciele w ściśle określonych miejscach), przeplatanych kilkuminutowymi przerwami.
Organizm pacjenta wprowadzany jest w stan głębokiego relaksu, któremu często towarzyszy sen. Jest to najlepszy czas do zapoczątkowania procesów regeneracji i autoterapii.
Głównym celem terapii jest z reguły przywrócenie równowagi całego organizmu, a odbywa się to m.in. poprzez pozbycie się z organizmu stresu, napięć i skumulowanych, negatywnych emocji.
Jestem certyfikowaną terapeutką czaszkowo-krzyżową. Ukończyłam kurs terapii czaszkowo-krzyżowej w Europejskim Centrum Terapii we Wrocławiu, ucząc się od takich specjalistów jak Michael Kern i Tracy Evans.
Specjalizuję się w terapii czaszkowo- krzyżowej w ujęciu biodynamicznym, co oznacza, że spotkanie terapeuty z pacjentem odbywa się w pełnej neutralności i zaufaniu do wrodzonych sił organizmu. Razem poszukujemy źródła zasobów zdrowia, które jest w nas zawsze. Przez subtelny dotyk odpowiadamy na to, co zostało zatrzymane w ciele.
Jestem również praktykiem terapii Access Bars i ukończyłam kursy masażu.
Zajmowałam się ciałem, jeszcze zanim stało się to moją główną ścieżką i pasją.
Zarówno w życiu jak i w pracy z pacjentami koncentruję się na poszukiwaniu źródła, wykorzystując wiedzę z zakresu psychosomatyki, jak i tradycyjnych badań naukowych, które orientują się na ciele, nie zawężając perspektywy poznawczej. W relacji z pacjentem wspólnie patrzymy na proces zdrowienia wielowymiarowo. Daje to szanse odkryć nowe jakości w drodze do dobrostanu.
Jestem również mamą trójki wspaniałych dzieci, która doświadczyła depresji poporodowej, dlatego ze szczególną uwagą pracuję z mamami i ich doświadczeniami okołoporodowymi. Wiem, jak ważny jest powrót do zasobów, odpoczynek i możliwość orientacji na siebie w tym wymagającym czasie.
Terapia czaszkowo-krzyżowa zmieniła moje życie i życie mojej rodziny. Od czasu, kiedy wraz z osteopatią wkroczyła w naszą codzienność, inaczej patrzymy na ból i choroby. Stres i napięcia, które ze względu na naszą pracę i historię, kiedyś nas ograniczały, dzisiaj są wskazówką do tego, żeby się sobą zaopiekować. Z większą uważnością patrzymy również na nasze dzieci. Napięcia, które gromadzą w swoich ciałach i choroby, które przechodzą, to informacja dla nas, że potrzebują naszej obecności. Subtelny dotyk i obecność w tej terapii, bezpośrednio wpływają na nasz układ nerwowy, od którego funkcjonowania zależy nasze zdrowie i dobrostan.
Biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa patrzy na człowieka według innego paradygmatu. W tym podejściu przy pomocy delikatnego dotyku terapeuta „słucha” dłońmi i podąża za Zdrowiem, jest towarzyszem i świadkiem naturalnych procesów zdrowienia bez pośpieszania czy kierowania nimi. Subtelny, nieinwazyjny dotyk w BTCK i obecność terapeuty umożliwia ciału wejście w stan głebokiej relaksacji, pomaga uwolnić się od napięć, nadmiaru emocji, gonitwy myśli, bólu. Pozwala to stopniowo na odzyskanie sił witalnych (zasobów) i przywrócenie równowagi w układzie nerwowym. Przy odpowiednich zasobach i wsparciu, Twoje ciało będzie zmierzać w kierunku większego zdrowia w sposób dopasowany do Ciebie, taki który wpływa z Twojej Mądrości Ciała. Dlatego nie ma dwóch takich samych terapii czaszkowo-krzyżowych. Dodatkowo, z każdą sesja wzrasta świadomość ciała, czucia samego/samej siebie, poprzez uważne obserwowanie swoich odczuć i doznań w ciele możemy wpłynąć na nasza neurobiologię i lepiej radzić sobie z wyzwaniami i trudnościami w naszych codziennościach.
• uwolnienie się od napięć, nadmiaru emocji, gonitwy myśli, bólu
• stopniowo odzyskiwanie sił witalnych
• przywrócenie równowagi w układzie nerwowym
Podczas zdobywania wiedzy na studiach, kursach i szkoleniach oraz gromadząc doświadczenie gabinetowe utwierdziłam się w przekonaniu, że w procesie zdrowienia najważniejszy jest człowiek i to jakie stwarza sobie środowisko wewnątrz i dookoła siebie.
Szczególną uwagę poświęcam często pomijanym emocjom i życiu w ciągłym biegu. W swojej pracy wykorzystuje szereg holistycznych i bezbolesnych technik, które pomagają w odzyskiwaniu harmonii i dobrostanu fizycznego, emocjonalnego oraz duchowego.
Skupiam się na odbudowie zasobów do radzenia sobie z wyzwaniami codzienności. Wykorzystując test nerwowo-mięśniowy i nasłuch podążam za sygnałami płynącymi z ciała pacjenta, przez co każda sesja jest dopasowana pod jego aktualny stan. Pracuje głównie z nadmiernym napięciem w ciele, bólem niewiadomego pochodzenia, migrenami, chronicznym stresem, przewlekłym zmęczeniem, problemem ze snem. Chorobami układu pokarmowym, immunologicznego i hormonalnego. Częstymi zmianami nastroju, traumą. Wspomagam leczenie depresji, nerwicy i ataków paniki.
Jestem magistrem fizjoterapii, terapeutą Czaszkowo–Krzyżowym w ujęciu biodynamicznym, terapeutą Polarity oraz kinezjologiem, ale przede wszystkim jestem osobą, która uważnie podąża za potrzebami swoich pacjentów i towarzyszy im w ścieżce do wglądu w siebie, poprawy jakości ich życia i zdrowia.
Ślady traumy nie są narracjami o złych rzeczach, które wydarzyły się w przeszłości, lecz fizycznymi odczuciami doświadczanymi jako zagrożenie życia w tej chwili, tu i teraz. Ludzie, którzy doświadczyli traumy zostają zatrzymani w przeszłości; choć na poziomie świadomym chcą zostawić straszliwe przeżycia za sobą, nie mogą się jednak od nich uwolnić – zachowują i czują się tak, jakby nadal one trwały.”
Praca z traumą to terapia będąca podróżą w głąb siebie. To proces mający na celu ponowne spotkanie się z tym, co trudne, to nauka na nowo troski, empatii, to pozwolenie sobie na przeżycie tego, co wielokrotnie przeżyte nie zostało. To spojrzenie na siebie z wrażliwością i wyrozumiałością, otulenie siebie i swoich doświadczeń mające na celu przywrócić równowagę na poziomie ciała, emocji i układu nerwowego. Doświadczenie traumatyczne odciska piętno na funkcjonowaniu układu nerwowego, a co za tym idzie całego organizmu nie tylko pod kątem struktury ciała, ale także naszej psychiki. Terapia ma za zadanie zmniejszyć skutki traumatycznych wydarzeń, zmniejszając nadmierne pobudzenie naszego układu nerwowego, (a co za tym idzie wzmożonego napięcia, zmian fizjologicznych doprowadzających do przewlekłego stanu zapalnego będącego źródłem wielu procesów chorobowych i zaburzeń), a także stopniowo oddziaływać na nasze emocje czy myśli, które wielokrotnie zablokowane w ciele nie pozwalają na swobodne, świadome ich przeżywanie. Terapia ma za zadanie uwolnienie ciała, by stało się one zasobem podczas przeżywanych emocji czy codziennego radzenia sobie ze stresem , a jego reakcje były dla nas prawidłowo odbieraną informacją. Podczas sesji uwrażliwiamy ciało i umysł na przeżywane emocje, reakcje z ciała, sięgamy po metody regulacji emocji czy redukcji stresu wywodzące się z różnych nurtów psychoterapeutycznych, wiedzy psychologicznej czy mindfullness.
Terapia wykorzystuje metody kinezjologii neuroenergetycznej, techniki osteopatyczne oraz elementy terapii czaszkowo-krzyżowej w pracy z zaburzeniami psychosomatycznymi, chorobami o podłożu psychicznym, silnym doświadczaniem stresu emocjonalnego czy przebytymi traumami mając na celu uwolnienie ciała od traumatycznych wzorców napięciowych, by przywrócić przepływ płynowy w organizmie, a tym samym zrównoważyć procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie zarówno na poziomie tkankowym jak i w poszczególnych strukturach układu nerwowego.
• Traumy okołoporodowe (np. Poród kleszczowy, opętanie pępowiną itd)
• Traumy relacyjne
• Trauma straty bliskiej osoby
• Trauma wypadku samochodowego
• Depresja
• Stany lękowe
• Ataki paniki
• Zaburzenia odżywiania
• Zaburzenia psychosomatyczne
• Choroby autoimmunologiczne
Życie stawia przed nami różne wyzwania. Czasami nie jesteśmy w stanie uniknąć zabiegu operacyjnego oddając się w ręce specjalistów a czasami sami podejmujemy decyzje o zrobieniu tatuażu, kolczyka w pępku lub zmianie rozmiaru piersi.
Spotkanie ze skalpelem bądź laparoskopem chirurga, igłą dentysty, tatuażysty lub piercera zazwyczaj kończy się widoczną lub niewidoczną blizną. Skóra odgrywa olbrzymią rolę w propriocepcji informując nas o położeniu naszego ciała w przestrzeni. Aktywne blizny mogą fałszować te informacje wysyłając je do układu nerwowego i powodować dysfunkcje w obrębie mięśni i stawów. Przykładem może być blizna w obrębie jamy brzusznej, wywołująca nieprawidłowe angażowanie mięśni brzucha, co w perspektywie może doprowadzić do chronicznego przeciążenia odcinka lędźwiowego i dolegliwości bólowych.
Blizna to nie tylko coś powierzchownego na skórze. Ma ona często swój korzeń (bo zazwyczaj uszkodzenie nie dotyczy tylko naskórka), który wkleja się w powięź zaburzając również interocepcje, czyli tzw. czucie trzewne, pozwalające odczytywać bodźce płynące z wnętrza ciała. To jak kombinezon, który złapiesz na poziomie klatki piersiowej i zaczniesz pociągać. Poczujesz ściąganie na plecach, na barkach a nawet na palcach u stopy.
Kinezjologia jest metodą pracy z ciałem i energią, która łączy w sobie naukę z zakresu medycyny akademickiej z mądrością Dalekiego Wschodu. Wykorzystuje wiedzę z dziedziny biologii, psychologii, neurologii oraz naturopatii, aby jak najlepiej wspomóc organizm w powrocie do zdrowia. Według kinezjologii człowiek to istota wielowymiarowa a stan równowagi, czyli zdrowia, jest zachowany, gdy osiągamy balans w tym co fizyczne, emocjonalne i biochemiczne. Dlatego dla kinezjologów jednakowo ważna jest każda ze sfer dotyczących człowieka:
Kinezjo oznacza ruch, logos – naukę. Ma to odniesienie do pracy mięśni, ale dotyczy również ruchu treści pokarmowej, powietrza w płucach, cyrkulacji limfy, krwi w żyłach, a nawet przepływu myśli i emocji oraz naszej energii w meridianach. Zatrzymanie ruchu na którymkolwiek z tych poziomów powoduje zastój, czyli chorobę. Głównym czynnikiem powodującym takie blokady w organizmie i wywołującym złe samopoczucie lub chorobę jest stres, który jest pojęciem bardzo szerokim. To nie tylko sytuacja zagrażająca życiu. Dziś pod pojęciem stresu, kryją się również trudne sytuacje w pracy lub domu. Natłok myśli, nadmiar wiadomości, zbyt dużo niebieskiego światła, kiepska jakość snu, przemęczenie. Mózg odbierając informację o zagrożeniu koncentruje wszystkie siły jednie na przetrwaniu, zapominając o regeneracji, immunologii czy rozrodczości.
W procesie terapii kinezjologicznej głównym narzędziem pracy jest test mięśniowy. Dzięki niemu możemy zlokalizować stres zalegający w ciele, w świadomości, a nawet podświadomości i dobrać odpowiednie techniki do pracy z nim. Następnie poprzez stymulację punktów neurolimfatycznych, neuronaczyniowych i akupunkturowych, czyli poprzez ucisk, masaż, dotyk następuje usunięcie problematycznej blokady w przepływie energii i umożliwienie tym samym powrotu do równowagi. Kinezjologia pracuje także z przyczepami mięśni, meridianami, czakrami, z dźwiękiem, kolorami, ruchem, każdorazowo pozwalając dobrać najwłaściwszą technikę do potrzeb pacjenta. Kinezjologia neuroenergetyczna dąży do przywrócenia prawidłowego przepływu energii i umożliwienia aktywacji naturalnych, wbudowanych w nas mechanizmów samouzdrawiania organizmu
Jestem certyfikowaną terapeutką masażu tajskiego. Obecnie rozwijam się w kierunku terapii manualnej. Moje nurty to Thai Yoga Massage, masaż akupresurowy oraz terapeutyczny masaż powięziowy. Inspiracje do pracy terapeutycznej czerpie z indywidualnej pracy z ciałem, która towarzyszy mi od lat.
Wierzę, że praca z ciałem i obdarowywanie go czułym dotykiem jest drogą do leczenia z wielu przewlekłych chorób, dolegliwości o wiadomym i niewiadomym pochodzeniu czy problemów natury psychologicznej. Wspiera ona witalność i energię życiową. Podczas terapii podchodzę indywidualnie i holistycznie do każdego Pacjenta, co pozwala na jak najlepszy dobór metody pracy wycelowany w konkretne potrzeby. Chciałabym, aby prowadzone przeze mnie sesje dawały poczucie zaopiekowania, zadbania i odprężenia, aby realnie poczuć przemianę w swoim ciele i odkryć jak taka regularna praktyka wpływa na jakość życia.
Tradycyjny Masaż Tajski to akupresura wzdłuż terapeutycznych linii Sen, obszerne rozciągnięcia, zagłębianie się w tkanki głębokie i manipulowanie powięzią.
Osoba masowana, może zdecydować nad czym chce pracować w zależności od potrzeb lub zaufać prowadzącemu terapeucie o odpowiedni dobór technik. Każda sesja ma formę bardzo relaksującą i odprężającą. Podczas sesji uwalniamy napięcia z tkanek i mięśni głębokich, uelastyczniamy powięź i pracujemy z mobilnością stawów
Kompilacja tych technik aktywizuje układ limfatyczny, poprawia układ odpornościowy, pomaga w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych, wspiera leczenie stawów, pracę układu nerwowego, poprawia pracę narządów wewnętrznych, jakość oddychania, działa na zaburzenia snu, obniża poziom stresu i reguluje nasze emocje.
Czego możesz się spodziewać po sesji?
Jedna sesja Thai Yoga Massage przynosi rozluźnienie w obrębie całego ciała, zdejmuje napięcia, sprawia że możesz naprawdę oddychać. Jest to czas kiedy spotykasz się z własnym ciałem, dajesz mu to czego potrzebuje. To czas ukojenia, odpoczynku i ukochania swojego ciała. To czas kiedy wychodzimy z głowy i przenosimy się do ciała. Kiedy możemy odetchnąć, poczuć się piękni, witalni, zdrowi. To czas kiedy dbamy o siebie. Masaż odbywa się na dużej macie, na podłodze, w cienkich, wygodnych ubraniach. Używamy nie tylko dłoni, ale także stóp, kolan i przedramion, pracujemy przede wszystkim ciężarem ciała, tzn. że ruch idzie z centrum – co pozwala dobrze wyczuć możliwości i zakres ciała Pacjenta/ki.